Ущільнення грунту трамбовками, вкочуванням та вібрацією: особливості та переваги

Ущільнення ґрунту необхідне для того, аби майбутня будівля була міцною та стійкою, а також аби уникнути потрапляння вологи. На сьогодні існує кілька способів ущільнення: вкочування, трамбування та вібрація. Також існує комбінований метод ущільнення, який є найбільш часто застосовуваним і надійним.

Метод вкочування здійснюється під дією тиску за допомогою катків: причіпних, напівпричіпних та самохідних. Вони призначені для пошарового ущільнення ґрунтів. Також існують кулачкові катки, які є ефективними в роботі з в'язкими та грудковими ґрунтами.

Ущільнення грунту трамбовками виконують трамбувальними машинами. Таке трамбування відбувається за рахунок ударів робочих частин трамбувального обладнання.

Спосіб вібрування можливий завдяки коливальним рухам, які створюють підвісні, причіпні та самохідні вібратори. Суть такого способу полягає у тому, що під час вібрування тверді частинки грунту переміщаються, щільно прилягаючи одна до одної, що в результаті сприяє ущільненню ґрунту.

Ущільнення ґрунтів неможливе без спеціального обладнання - катків. Їх виділяють кілька видів, і всі вони мають своє призначення та підходять для того чи іншого виду ущільнення. Розрізняють вібраційні та статичні катки. Їх використовують на великих будівельних майданчиках та лінійних об'єктах.

Робочий орган катків визначає їх тип. Так, існують катки з кулачковими, гладкими та ребристими вальцями, а також пневмоколісні катки. Гладкі катки призначені для ущільнення ґрунтів 0,15-0,3 м з незначними розпушуваннями. Вони є ефективними для ущільнення дорожніх покриттів, щебеню та 1-2 проходів поверхні ґрунтів. Кулачкові катки обладнані робочими органами, які мають вигляд кулачків, прикріплених до бандажів, розташованих на порожнистому барабані. В барабан засипають баласт, який і слугує "ущільнювачем" ґрунту. Такі катки мають різні розміри та кількість барабанів, а також відрізняються за формою і висотою кулачків. Також існують ребристі та ґратчасті катки, які підходять для глибинного ущільнення ґрунтів.

Пневмоколісні катки можуть бути причіпними, напівпричіпними та самохідними. Ущільнення таким способом відбувається за рахунок пневматичних коліс, на які здійснюється навантаження від ящиків з баластом. Причіпні та напівпричіпні катки дозволяють здійснювати рівномірне ущільнення ґрунтів, шар яких сягає понад 0,35 м. Самохідні пневмокатки є ефективними для ущільнення дорожніх покриттів. Робочими органом цього виду катків є передні керовані колеса та задні ведучі пневмоколеса, завдяки чому і досягається рівномірність ущільнення.

Для ущільнення незв'язних та малозв'язних ґрунтів використовують причіпні та самохідні вібраційні катки. Такі катки дозволяють швидше та ефективніше досягти потрібної щільності.

Самохідні комбіновані катки мають високу ефективність, яка досягається за рахунок послідовності вібраційного та статичного навантаження на ґрунти.

Трамбувальні машини допомагають здійснити пошарове ущільнення грунту 1,0-1,5 м. Ущільнення здійснюється за допомогою екскаватора-драглайна. Вартість таких робіт є значною, а продуктивність трамбувальних машин не є високою, тому найкраще вони підходять для невеликих площ.

Для значних обсягів робіт застосовують самохідні трамбувальні машини безперервної дії. Такі машини обладнані ходозменшувачем, який забезпечує безперервність рухів трактора.

Наша компанія здійснює великий спектр земельних робіт. У своїй роботі ми використовуємо сучасне обладнання, тому гарантуємо якість та швидкі терміни виконання робіт. Окрім ущільнення ґрунтів, у нас Ви можете замовити загальнобудівельні, монтажні та пусконалагоджувальні роботи. На всі види робіт надаємо гарантію 2 роки.

Обирайте професіоналів своєї справи - телефонуйте нам прямо зараз!